Konferencja "Internet-dobro i zło"

inter

Konferencja organizowana

przy finansowym wsparciu Miasta Rybnika

„Internet – dobro i zło” to tytuł konferencji edukacyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku „DLA DOBRA”. Konferencja odbędzie się w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku przy ul. Małachowskiego 145. Zapisy drogą elektroniczną

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub lub telefonicznie 324577098

PRELEKCJE:

"Internet - kiedy staje się niebezpieczny."

Mgr Barbara Jurczyk - jest specjalistą psychoterapii uzależnień, ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowiena Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej - studia jednolite magisterskie, ukończyła szkolenie w zakresie Terapii osób z uzależnieniami behawioralnymi, posiada kwalifikacje pedagogiczne do pracy nauczycielskiej, atakże ukończyła kurs języka migowego. Pracuje jako terapeuta w Fundacji FENIX w Wodzisławiu Śląskim, a także w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Odwykowego w Gorzycach.

"Wirtualna przemoc, realny ból - o cyberprzemocy."

Mgr Żaneta Rachwaniec-Szczecińska- jest psychologiem, socjologiem, wykładowcą akademickim. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła Szkołę Trenerów warsztatu umiejętności psychospołecznych, Akademię Liderek i Animatorek Społecznych oraz liczne kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Współpracuje z wodzisławską Fundacją FENIX, gdzie prowadzi warsztaty i grupy wsparcia.

Internet, tablet, smartfon - czy to tylko zabawa? Jak nowe technologie mogą zmienić życie osoby z niepełnosprawnością intelektualną”. Mgr Anna Kwiatkowska - magister inżynier informatyki; wieloletnia pracownica dydaktyczna Politechniki Warszawskiej. Od dziewięciu lat współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną opracowując aplikacje wspierające terapię i edukację dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez warsztaty i szkolenia przybliża tej grupie multimedia, internet oraz media społeczne. Jednocześnie pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa tych osób w internecie. Realizatorka wielu projektów międzynarodowych. Autorka broszur o komputerach i internecie opublikowanych przez PSONI w ramach cyklu wydawniczego „Biblioteka self-adwokata” oraz współautorka poradnika metodycznego „Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w świecie nowych technologii cyfrowych”. Specjalistka ds. Systemów Zarządzania Bazami Danych, Systemów Wspomagania Decyzji, Informatycznych Systemów Monitoringu i Zarządzania Środowiskiem. W 2017 roku powołana przez Komisję Europejską do pełnienia funkcji Ambasadorki 30-lecia programu Erasmus+.