Moje talenty na rynku pracy

wp 01

Warsztaty rzemieślnicze ze środków Miasta Rybnika

Warsztaty rzemieślnicze „Moje talenty na rynku pracy”.

Stowarzyszenie DLA DOBRA działającym przy Zespole Szkół nr 6 w Rybniku napisało projekt dzięki któremu w dniu 17 października przeprowadzono w placówce warsztaty rzemieślnicze z udziałem uczniów z rybnickich szkół.

Szkolny wolontariat skupia się na wydobyciu z uczniów najlepszych ich cech: talentów, zdolności i umiejętności oraz ich rozwijaniu. Wzmacnia to samoocenę wolontariuszy, a tym samym podnosi ich szansę znalezienia zatrudnienia na rynku pracy. Wolontariusze naszej szkoły dostrzegli możliwość prezentacji swoich talentów i umiejętności oraz możliwość zaprezentowania ich swoim rówieśnikom, podczas odbywających się IX Rybnickich Dni Kariery.

Zorganizowano kreatywne warsztaty: „Pachnące mydełka i świeczki”, „Kartki okolicznościowe” oraz „Decoupage”. Zajęcia przeprowadziły Panie prowadzące szkolny wolontariat: Jadwiga Brzezinka, Anna Gwóźdź, Anna Lach oraz Anna Wołowiec. Oczywiście równie aktywnie pomagali nasi wolontariusze. Goście wraz ze swoimi opiekunami z oraz pomocą naszych nauczycieli i wolontariuszy poznawali tajniki techniki decoupage, wyrobu świeczek i mydełek oraz niuanse wykonywania pięknych kartek okolicznościowych. Po zakończeniu pracy uśmiechnięci i zadowoleni z efektów swojej pracy ustawili się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Otrzymali dyplomy a wykonane osobiście prace zabrali ze sobą do domów. Następnie skorzystaliśmy ze smacznego cateringu podczas którego wymienialiśmy się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi pracy rzemieślniczej. Warsztaty te zachęciły uczniów do dalszej pracy w ramach wolontariatu, do rozwijania swych talentów i pasji oraz uzmysłowiły, że działalność taka może być sposobem na pracę zarobkową.

Tekst oraz zdjęcie; Dorota Porwoł