I Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna "Rybnik 2012" przed nami

 

I Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna "Rybnik 2012" przed nami. We wrześniu wspólnie z Klubem Sportowym "Górnik" Boguszowice Stowarzyszenie będzie organizatorem turnieju piłkarskiego.

                                                 

 

 

img 1298

 

W połowie czerwca odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia „DLA DOBRA” działającego przy Zespole Szkól nr 6. W trakcie spotkania podsumowano pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku oraz przedstawiono plany Stowarzyszenia na przyszłość. I tak już po wakacjach w połowie września wspólnie z Klubem Sportowym "Górnik" Boguszowice Stowarzyszenie będzie organizatorem I Międzynarodowej Olimpiady Integracyjnej "Rybnik 2012". W ramach sportowego współzawodnictwa zaplanowano rozegranie turnieju piłkarskiego, w którym oprócz drużyn z naszego regionu weźmie udział drużyna reprezentująca szkolę z Czech. To będzie prawdziwe piłkarskie święto na miarę EURO 2012 na które Stowarzyszenie otrzymało grant z Urzędu Miasta Rybnika.

img 0050

 

Na tym jednak nie koniec. W bieżącym roku Stowarzyszenie pozyskało granty z Urzędu Miasta z przeznaczeniem na organizację regionalnego konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie” oraz na międzyszkolny konkurs „Mój ulubiony książkowy bohater”. Obydwa projekty zostały już zakończone. Tych przedsięwzięć w pierwszej połowie roku było znacznie więcej.

 

cimg4932

 

 

Warto wymienić zakup słodyczy i balonów na styczniowy bal przebierańców czy miesiąc później zakup upominków z przeznaczeniem na nagrody w szkolnym konkursie ortograficznym. W marcu Stowarzyszenie było fundatorem upominków dla laureatów konkursu matematycznego oraz konkursu Europejskiego. Stowarzyszenie wspólnie z Zespołem Szkół było organizatorem festynu szkolnego zatytułowanego „Integracja z szybem w tle”. Dochód w kwocie nieco ponad 2 tysiące złotych zasilił konto Stowarzyszenia. Z okazji dnia dziecka Stowarzyszenie z własnych środków zakupiło czekolady dla każdego ucznia. Warto wspomnieć, iż Stowarzyszenie zabiega o status organizacji pożytku publicznego co zwiększy ofertę proponowanych przedsięwzięć.