Czesi wygrali Olimpiadę i wyjechali z Rybnika z pucharem

                               img 3776 

I Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna

już za nami

 

Staraniem Stowarzyszenia „Dla Dobra”, klubu sportowego „Górnik” oraz Zespołu Szkół nr 6 w Rybnik zorganizowano w naszym mieście I Międzynarodową Olimpiadę Integracyjną. Zawody nad którymi honorowy patronat objął prezydent Rybnika Adam Fudali odbyły się w piątek 14 września 2012 roku na boisku miejscowego klubu sportowego „Górnik” Boguszowice. To międzynarodowe przedsięwzięcie współfinansowało Miasto Rybnik. Do rywalizacji piłkarskiej stanęły drużyny z Czechach oraz Polski.

Ceremonię otwarcia z udziałem prezydenta miasta oraz wielu znamienitych gości uświetniła swoimi występami orkiestra górnicza KWK Jankowice pod dyrekcją Grzegorza Mańki. Zamiast znicza olimpijskiego rozległ się wystrzał z zabytkowej haubicy przygotowany przez Żorską Grupę Operacyjną, a w niebo poszybowały gołębie. Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji. Ostatecznie wygrali goście z Czech ze Szkoły Zawodowej z Hlucina. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Zespół Szkół Nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka z Jastrzębia Zdroju, Gimnazjum nr 15 z Rybnika, I drużynę z Zespołu Szkół nr 6, Stowarzyszenie Klub 17 oraz II drużynę z Zespołu Szkół nr 6. Olimpiadzie piłkarskiej towarzyszył konkurs kibica. Specjalna komisja oceniała m.in. stroje, gadżety, ruch stadionowy, okrzyki czy piosenki.

Najlepiej wypadła Sp nr 16 przed Gimnazjum nr 7 i Sp nr 18. Specjalne wyróżnienie zdobyli kibice ze Szkoły Życia. Na zwycięzców w turnieju piłkarskim czekały puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowy zaś na laureatów konkursu kibica pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Z myślą o wszystkich osobach uczestniczących w Olimpiadzie przygotowano poczęstunek. Po zakończeniu części sportowej na sąsiednim boisku zorganizowano festyn, któremu towarzyszyły występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 6, zespół Sempre oraz grupa artystyczna Bebiki. Zorganizowano również gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Na specjalnym stoisku zaprezentowano prace wykonane przez uczniów Zespołu Szkół nr 6. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy wsparli to przedsięwzięcie tak organizacyjne, rzeczowo jak i finansowo.

Nasi darczyńcy:

Miasto Rybniku

Kompania Węglowa S.A.

Kopalnia Jankowice

Hydrotech S.A.

HYDROINSTAL sp z o. o

Piekarnia Pago w Rybniku-Boguszowice

Piekarnia Emilia Kristof w Rybniku

 

Dziękujemy:

Orkiestrze dętej KWK Jankowice pod dyrekcją Grzegorza Mańki

Żorskiej Grupie Operacyjnej pod dowództwem Mirosława Machulca

Medycznej Szkole Policealnej Województwa Sląskiego w Rybniku

Andrzejowi Sikorskiemu za wzlot gołębi